ВПРАВИ ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ ПЛОСКОСТОПОСТІ

/Files/images/uprazhneniya-dlya-lecheniya-ploskostopiya-u-detej.jpg

Діти з’являються на світ з плоскою стопою, у дошкільнят до 4-ох років в ході фізичного формування з'являється звід стопи. Але він може і не сформуватися за рахунок слабких м'язів стопи і зв'язок гомілки. Комплекс вправ для дітей різного віку спрямований на зміцнення цих м'язів.

Комплекс вправ для профілактики плоскостопості:

  1. Ходьба на пальцях. Ходити на пальцях, не згинаючи ніг, руки на поясі, тулуб тримати рівно. Виконувати в середньому темпі 1-3 хвилини.
  2. Ходьба на зовнішніх краях стоп. Ходити кімнатою, руки – на поясі, спираючись на зовнішні краї стоп (як клишоногий ведмедик). Виконувати в середньому темпі 2-5 хвилин.
  3. Ходьба похилою площиною. Встановити широку дошку так, щоб один кінець її був під­нятий над підлогою на 25-30 см. Потрібно пройтися на пальцях угору й униз, опустивши руки. Виконувати в повільному темпі по 5-10 разів угору й униз.
  4. Ходьба по палиці. Ходити по гімнастичній палиці (розміщеній на підлозі), відводячи ступні назовні й розставивши руки вбоки. Повторювати в повільному темпі 5-15 разів.
  5. Перекочування м’яча ногою. Перекочувати стопою по підлозі гумовий м’яч. Вправу виконувати почергово кожною ногою впродовж 2-5 хвилин.
  6. Присідання на палиці. Тримаючись руками за спинку крісла, стати на палицю, яка лежить на підлозі біля крісла, присісти, спираючись то на одну, то на іншу ногу. Повторювати в повільному темпі 5-10 разів.
  7. Захоплення предметів. Сидячи на кріслі, захоплювати, піднімати й перекладати пальцями ніг різноманітні дрібні предмети, які лежать на підлозі (наприклад, палички, кубики тощо). Виконувати 1-3 хвилини.

Цей комплекс виконується протягом 10-15 хвилин. Зарядку такого плану можна робити в будь-якому віці як дітям дошкільнятам так і підліткам.

Кiлькiсть переглядiв: 286