Інклюзивно-ресурсні центри прийшли на зміну розформованим ПМПК – психолого-медико-педагогічним консультаціям. Їх функції багато у чому збігаються, однак спектр послуг, які надають центри, більш широкий.

Основною послугою ІРЦ, яка раніше була в компетенції ПМПК, є проведення комплексної оцінки розвитку дитини. Це дозволяє визначити потенційні можливості та освітні потреби дитини. За результатами комплексної оцінки фахівці центру складають висновок, який є підставою для відкриття інклюзивного або спеціального класу (групи) в школі чи садочку.

На відміну від ПМПК, інклюзивно-ресурсний центр не лише проводить комплексну оцінку розвитку дитини, але й надає корекційно-реабілітаційні послуги. У центрі працюють практичні психологи, логопеди, вчителі-дефектологи, вчителі-реабілітологи.

Ще один напрям роботи ІРЦ –консультаційна підтримка педагогічних працівників. Представники дитячих садочків, шкіл можуть залучати фахівців інклюзивно-ресурсного центру до складання індивідуальної програми розвитку «особливого» учня, до корегування такої програми, а також звертатися за професійними рекомендаціями. Наприклад, щодо того, як встановити контакт з дитиною з особливим освітніми потребами, як скорегувати її небажану поведінку, як мотивувати її до навчання і таке інше. За необхідності спеціалісти ІРЦ можуть брати участь у засіданнях педагогічної ради, у батьківських зборах.

Кiлькiсть переглядiв: 628